چگونه سرعت سایت خود را بالا ببریم؟

چگونه سرعت سایت خود را بالا ببریم؟

سرعت سایت یکی از عوامل مهم در محبوبیت یک سایت بین کاربران و موتورهای جستجو است. سرعت بالا می تواند روی سئو سایت بسیار تاثیر گذار باشد. اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که ما چطور می توانیم سرعت سایت خود را بالا ببریم؟ راهکارهای افزایش سرعت سایت چیست؟ و…

اهمیت سرعت لود سایت از نگاه کاربران

درست است که این روزها اکثرا از اینترنت پر سرعت دارند استفاده می کنند ولی خود ما گاهی به مکانهایی رفته ایم که در آن سرعت اینترنت پایینی داریم. در اینجاست که سایتهای پرسرعت خود را نشان می دهند. از دید یک کاربر (چه اینترنت پرسرعت داشته باشد چه نداشته باشد) اولویت با باز شدن سریع سایت و رسیدن وی به هدف مورد نظرش است. هرچه سرعت لود سایت پایین تر باشد احتمال بسته شدن سایت توسط کاربران بیشتر خواهد بود.

اهمیت سرعت سایت از نگاه موتورهای جستجو

درست است که سرعت لود سایت بیشتر کاربران را مورد خطاب قرار می دهد اما توجه بالای موتورهای جستجو به رضایت کاربران از سایتها باعث شده سرعت لود یکی از مهمترین فاکتورهای سئو و بهینه سازی سایت باشد. موتورهای جستجو به سایتهایی که سرعت بالاتری دارند جایگاه بهتری می دهند؟ چرا؟ دلیلش کاملا علمی است! اگر مقالات آموزشی ما را دنبال کرده باشید در میابید که با پیشرفته شدن الگوریتم موتورهای جستجو نگاه آنها بیشتر به رفتار کاربران اینترنتی است و هر چه کاربران از یک سایت بیشتر بازدید کنند از نظر موتورهای جستجو آن سایت معتبر تر و بهتر است. و چون کاربران اینترنتی از سایتهایی با سرعت بالا بیشتر استقبال می کنند این امر باعث می شود اگر سایتی در این مقوله تلاش کند تا سرعت لودش بهتر شود مسلما می تواند بازدید بالاتری کسب کند و جایگاه خود را در موتورهای جستجو ارتقا بخشد.

چگونه سرعت لود سایت خود را بالا ببریم؟

برای بالا بردن سرعت لود سایت باید فاکتورهای متعددی را بررسی کنید. در اینترنت سایتهای متعددی برای بررسی سرعت لود سایت وجود دارند که خطاها و راهکارهای ارتقای سرعت لود سایت را به شما می دهند. در اینجا می خواهیم برخی از سایت هایی که بالاترین محبوبیت را در این زمینه دارند به شما معرفی کنیم.

سایت GTMETRIX

وبسایت GTMETRIX یک سایت ایده آل و بسیار کاربردی برای تست سرعت سایت شماست. این وبسایت با بررسی رایگان سایت شما، عوامل موثر در سرعت سایتتان را بررسی کرده و لیستی از کارهای خوب انجام شده و کارهایی که باید انجام شوند را در پارامترهایی جداگانه به شما می دهد. شما می توانید با استفاده از این سایت عیبهای وبسایت خود را بیابید.

تست سرعت شرکت طراحی سایت w3developers در gtmetrix

تست سرعت شرکت طراحی سایت w3developers در gtmetrix

سایت pingdom

یکی دیگر از ابزارهای رایگان تست سرعت سایت pingdom است که پیشنهاداتی برای افزایس سرعت سایت می دهد . Pingdom  تک تک المان های سایت را بررسی و حجم فایل , زمان لود سایت و دیگر اطلاعات جزیی دیگر را ارایه میدهد که میتوانید در قالب یک گزارش آن را دانلود کنید . یکی از ویژگی های بارز Pingdom مانیتور کردن سایت از سرور کشورهای مختلف است که این را از دیگر سرویس ها برتر میدانیم

تست سرعت شرکت طراحی سایت w3developers در pingdom

تست سرعت شرکت طراحی سایت w3developers در pingdom

Google PageSpeed Insights

با Google PageSpeed Insights می توانید سرعت سایت را در دو حالت موبایل و دسکتاپ محاسبه کنید . این ابزار گزارش و درجه ای برای هر دو حالت موبایل و دسکتاپ ارائه می دهد . رنک سایت بین ۱ تا ۱۰۰ محاسبه می شود که عدد بالاتر اشاره به سرعت بهتر را دارد. همچنین Google PageSpeed Insights راهکارهایی دقیقی برای افزایش سرعت سایت پیشنهاد می کند . البته این سرویس برای ایرانی ها در دسترس نیست و باید با آی پی دیگری به تست سایت بپردازید.

تست سرعت شرکت طراحی سایت w3developers در google speed

تست سرعت شرکت طراحی سایت w3developers در google speed

این ابزارهای تست سرعت سایت بود. خوب حالا برای اینکه بتواینم سرعت لود سایتمان را پایین بیاوریم باید چکار کنیم؟

راهکارهای افزایش سرعت سایت وردپرسی

اگر از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده می کنید دو افزونه پولی اما بسیار عالی را به شما معرفی می کنم که با نصب این افزونه ها و فعال سازی و تنظیم آنها می توانید سرعت سایتتون را بسته به قالب تا بیش از 50 درصد افزایش دهید. و اما افزونه ها:

  • page speed
  • wp rocket

این دو افزونه می تواند در سایتهای وردپرسی سرعتی فوق العاده ایجاد کند.

اگر هم سایت شما وردپرسی نیست مجبور هستید با دستکاری کدهای سایت، تغییر تصاویر و کم سایز کردن آنها و مینیفای کردن کدهای سایت و … این کار را انجام دهید. در زیر لیست کاملی از عوامل موثر روی سرعت سایت رو براتون ذکر می کنیم:

  1. ست کردن فوآیکون متناسب با هر دستگاه با متا تگها
  2. مینیفای کردن فایلهای html, css و js
  3. کم کردن فایلهای فراخوانی شده در صفحات سایت
  4. همگام سازی تصاویر با اندازه جایگاه نمایش
  5. کم کردن حجم تصاویر
  6. حذف تصاویر اضافی در حالت موبایل
  7. کش کردن فایلهایی که باید در همه صفحات فراخوانی شوند.
  8. استفاده حداقلی از انیمیشن ها در سایت

اگر دانشی در این زمینه ندارید می توانید برای بالا بردن سرعت لود سایت خود از کارشناسان مجموعه ما بهره ببرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 18 =