مزایای طراحی سایت

مزایای طراحی وب سایت چیست؟

چرا اقدام به طراحی یک سایت کنیم؟

امروزه موضوع تبلیغات در فضای اینترنت به کرار در محافل کسب و کاری و حتی خانوادگی مطرح می شود؛ بخش بزرگی از تبلیغات در فضای اینترنت معطوف به داشتن یک وبسایت معتبر برای کسب اطمینان کاربران و یا مشتریان است.

در این مقاله قصد بر این داریم تا به چرایی و چگونگی این موضوع بپردازیم.

انواع تبلیغات اینترنتی

تبلیغات در فضای اینترنت انواع مختلفی را شامل می شود تا حدی معرف حضور همگان می باشد.

  • طراحی سایت و سئو ( بهینه سازی سایت )

اولین و معتبر ترین بستر از دیدگاه کاربران اینترنتی یک وبسایت اختصاصی برای یک مجموعه است ولی طراحی یک سایت به تنهایی شما را به هدف فروش و بازاریابی پر بازده در فضای اینترنت نمی رساند! برای رسیدن به این هدف سئو ( بهینه سازی سایت ) راهکار در نظر گرفته شده برای مجموعه هاست.

فرآیند و هدف سئو این است که شما با جستجوی کلمات صنف کاری خود به عنوان اولین نفر به کاربران نشان داده شوید یعنی به عبارتی در دسترس مشتریانی خود در فضای اینترنت باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص در صفحه سئو در کرج دیدن فرمایید.

  • تبلیغات در شبکه های اجتماعی

بخش پر بازخوردی که اخیرا در دنیای تبلیغات اینترنتی خود را به محبوبیت جالبی رسانده تبلیغات در شبکه های مجازی است! منظور از شبکه های اجتماعی بیشتر بستر اینستاگرام و تلگرام است.

شبکه های مثل فیس بوک، یوتویوب، لینکدین و … هم شامل این بخش هستند ولی به دلیل فیلترینگ دسترسی کاربران ایرانی به آن ها کمی دور تر است.

جهت تبلیغات در این فضا ها با شناسایی دقیق بازار هدف و بستر مشتریان می توانید به بازخوردی باور نکردنی دست پیدا کنید. البته وجود یک استراتژی دقیق و فکر شده در خصوص شناسایی همان بازار هدف میزان بازخورد شما را مشخص خواهد کرد.

  • تبلیغات در سایت ها و اپلیکیشن های آگهی

یکی دیگر از قسمت های تیلیغات اینترنتی برای فروش، اطلاع رسانی و یا معرفی تبلیغات در بستر های وبسایتی یا نرم افزاری است که ویژگی آن ها پایین تر بودن هزینه مورد نیاز برای تبلیغ می باشد.

پیشنهاد ما این است که فرصت تبلیغات در این فضا ها را هم از دست ندهید! اگر چه میزان بازدهی در آن ها با توجه به وجود وبسایت و شبکه های اجتماعی پایین به نطر می رسد اما با توجه به رایگان بودن یا ارزان بودن آن ها در هر صورتی فرصتی برای شماست که شاید پس از گذشت یک سال توانسته باشید تعدادی هم از این بستر ها مشتری دریافت کرده باشید.

  • تبلیغات بنری در سایت های پر بازدید

وبسایت هایی تحت عنوان ایجاد کمپین تبلیغاتی وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید یک بنر برای کسب و کار خود را در وبسایت های پر بازدید و مرتبط قرار دهید تا از کاربران آن ها استفاده کنید.

هزینه تبلیغات در این کمپین ها معمولا بصورت کلیکی محاسبه می شود.

مزایای طراحی سایت

مزایای طراحی وب سایت چیست؟

تمامی تبلیغاتی که در موارد بالا به آن ها اشاره کردیم نیاز به یک منبع یا دفتر مجازی جهت ارجاع مشتری دارند.

به عنوان مثال شما فروشگاه خود را در فضای مجازی تبلیغ می کنید و سپس از طریق یک لینک علاقه مندان را دعوت به وبسایت خود می کنید. این کار شما علاوه بر ایجاد اطمینان در کاربر بازار شما را از افرادی که تنها با یک پیج اقدام به فروش محصول می کنند جدا می کند.

سپس در سایت فروشگاهیتان تمامی محصولات را به کاربر نشان داده و امکان خرید اینترنتی را برای او فراهم می کنید. امکاناتی همچون جستجوی پیشرفته و صفحه مجازی جهت توضیح هر محصول شرایطی است که فقط با داشتن یک وبسایت می توانید تقدیم کاربرتان کنید.

مثالی دیگر را بررسی کنیم:

شخصی کسب کاری دارد که قصد دارد آن را در فضای اینترنت تبلیغ کند. به عنوان مثال کسب و کار او تجهیزات حفاظتی نظارتی ( دوربین مداربسته و … ) است. او در دفتر کار خود محصولات را تحت کاتالوگ و خدمات خود را تحت نمونه کار هایش به مشتری نشان می دهد.سایتی که برای این مجموعه زده می شود هم دقیقا همین موارد را شامل می شود.

صفحه ای برای محصولات، صفحه ای برای خدمات، نمونه کار ها، رزومه و اطلاعات تماس که یک دفتر کامل در فضای اینترنت را برای شما فراهم می کند.

دفتر مجازی چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به مثال بالا یک دفتر مجازی تمام موارد مورد نیاز در یک دفتر واقعی را شامل می شود با این شرایط که این دفتر در هیچ ساعتی از روز بسته نیست و مراجعه به آن هیچ محدودیت زمانی ندارد.

ویژگی دیگر دفتر مجازی شما نا محدود بودن از نظر جغرافیایی است یعنی براحتی کاربرانی که هزاران کیلومتر از شما دور هستند می توانند به دفترتان مراجعه کرده، محصولات و خدمات شما را ببینند در صورت نیاز از طریق صفحه تماس با شما ارتباط برقرار کنند.

اهداف طراحی سایت

شرکت ها مجموعه ها با هداف زیادی اقدام به طراحی سایت می کنند. مزایای طراحی سایت برای این افراد چیست؟

حضور در فضای اینترنت

شرکت ها و برند های معتبر با هدف کسب اعتبار و حضور در فضای اینترنت اقدام ایجاد یک سایت اختصاصی برای شرکت خود می کنند در واقع این افراد صرفا با هدف حضور، در صورتی که نام آن ها در اینترنت جستجو شود دارند. امروزه هر برندی که ثبت می شود با جستجوی نام خود باید حضور خود را در وب نشان دهد و دلیل بوجود آمدن این نیاز هم اعتماد سازی برای افراد مهم است که بدون جستجو و مطالعه درباره یک شرکت اقدام به همکاری با آن نمی کنند.

افزایش فروش از طریق تبلیغات اینترنتی

یکی از اصلی ترین مزایای طراحی سایت افزایش فروش و بازاریابی اینترنتی است. برخی شرکت ها و مجموعه ها با هدف بازاریابی، فروش و یا پروژه گرفتن تصمیم به طراحی یک سایت می گیرند.

مقاله افزایش بازدید وبسایت از طریق سئو را مطالعه کنید.

برای این قشر سئو و بهینه سازی سایت بیش از نوع طراحی مورد اهمیت است. برای این وبسایت ها کلمات کلیدی که مورد جستجوی مشتریان این کسب و کار است، شناسایی می شود و بر روی آن ها فراید سئو انجام می پذیرد. هدف سئو این است که شما در نزدیک ترین نقطه به مشتریان قرار بگیرید.


طراحان و توسعه دهندگان وبسایت

شرکت طراحی سایت در کرج w3developers با سابقه بیش از 7 سال در این حوزه آماده خدمت رسانی به شما صاحبان محترم کسب و کار هاست. اگر قصد راه اندازی یک وبسایت و یا بستر بازاریابی در اینترنت را دارید، با تماس بگیرید و ایده های تبلیغاتی خود را مطرح کنید سعی بر این داریم تا هموار ترین مسیر تبلیغات اینترنتی را با هم پیش بگیریم.

مطالب مرتبط:

نکات کاربردی برای طراحی یک سایت فروشگاهی موفق

بهترین مقاله از نظر سئو چیست؟

سئو داخلی چیست؟

 

Save

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =