در این مقاله قصد داریم به اهمیت رابط کاربری در طراحی سایت بپردازیم و بگوییم چطور یک رابط کاربری مناسب می تواند شما را به یک سایت محبوب بین کاربران تبدیل کند. اگر قصد دارید در خصوص رابط کاربری در طراحی سایت بیشتر بدانید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

منظور از رابط کاربری چیست؟

منظور از رابط کاربری این است که سایت شما از نظر ظاهری چه رابطه ای را با کاربر برقرار می کند. هر ساختاری که به کاربر کمک کند در سایت راحت تر پیمایش انجام دهد و به اهداف خود در سایت دست پیدا کند یک رابط کاربری مناسب است. یک دکمه، تصویر یا بنر می تواند بخشی از رابط کاربری سایت باشد.

بطور کلی رابط کاربری سایت به مجموعه ساختار گرافیکی و ظاهری سایت می گویند که توسط آن صاحبان سایتها کاربران را به صفحات هدفشان انتقال می دهند و آنها را وادار به خرید و یا استفاده از خدماتشان می کند.

رابط کاربری که به انگلیسی user interface گفته می شود و در طراحی سایت به UI Design معروف است یکی از مواردی است که امروز بدان توجه زیادی می شود. چرا؟

چرا رابط کاربری اهمیت دارد؟

رابط کاربری از آنجایی اهمیت پیدا می کند که نقش مهمی در اعتمادسازی بین سایت و کاربر را بر عهده دارد. هر چقدر رابط کاربری سایت بهتر ترسیم شده باشد امکان استفاده کاربر از خدمات و محصولات سایت بیشتر است.

همچنین رابط کاربری خوب باعث می شود که کاربران اینترنتی بیشتر در سایت باشند و به صفحات دیگر سایت نیز سر بزنند و همچنین باعث می شود صفحات فرود ورودی قابل توجه تری داشته باشند. برای همین منظور رابط کاربری اهمیت دارد. چون شاکله ی اصلی یک سایت معروف و پر درآمد می تواند از رابط کاربری مناسب آن نشات بگیرد.

پس اگر شما به دنبال این هستید که بیشترین بازخورد را از سایت خود داشته باشید باید روی رابط کاربری سایت خود کار کنید. معمولا دیده می شود که مشتریان گرامی کار طراحی سایت خود را به کسانی سپرده اند که سر رشته ای از رابط کاربری و اهمیت آن ندارند و نتیجه چیزی جز عدم نتیجه گیری کسب و کار نشده است.

اگر سایت ما رابط کاربری مناسبی ندارد باید چکار کنیم؟

مسلما رعایت استانداردهایی که در طراحی منجر به بهبود رابط کاربری شود نیاز به تجربه و مطالعه زیاد دارد که از هر کسی این امر بر نمی آید. بنابراین ما پیشنهاد می کنیم اگر سایتتان رابط کاربری مناسبی ندارد برای مشاوره با کارشناسان طراحان وب کرج تماس بگیرید.

ما خدمات مشاوره ای، ریدیزاین یا همان بازطراحی را برای شما ملاک قرار داده و با توجه به کسب و کار و اهدافتان، رابط کاربری مناسب را برایتان ایجاد می کنیم تا بهترین بازخورد را از سایت خود داشته باشید.

امیدوارم از خواندن مقاله اهمیت رابط کاربری لذت برده باشید. با ما با ادامه مقالات طراحی و توسعه سایت همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =