انتخاب شرکت طراحی سایت

چگونه یک شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

,

در این مقاله قصد داریم در خصوص این موضوع صحبت کنیم که چگونه یک شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

با توجه به وجود شرکت های زیادی که خدمات طراحی سایت را ارائه می کنند، امروز برای صاحبان کسب و کار دغدغه ای برای معیار اعتبار و قابل اطمینان بودن این شرکت ها بوجود آمده است.

نکته بسیار سردرگم کننده در این خصوص قیمت های بسیار متفاوت و نا متعادل در این بازار است. اگر یک جست و جوی ساده در فضای وب انجام دهید خواهید یافت که شرکت های گوگناگون با قیمت هایی از 50 هزار تومان تا 50 میلیون تومان اقدام طراحی سایت می کنند! واقعا در میان این اعداد و ارقام به چه شرکتی می توان اعتماد کرد؟

چگونه یک شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

خب برای پاسخ به سوال چگونه یک شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟ باید چند مورد را در نظر بگیرید:

اولین و مهم ترین مورد، هدف شما از طراحی سایت است! به عبارت دیگر وسعت کاری که از وب سایت مورد نظر انتظار دارید تا چه حد است؟

هدف شما از طراحی سایت چیست؟

البته این مورد بسیار بسته به حجم کار شرکت یا مجموعه شماست که توجه به آن این هدف تعیین می شود.

زمانی که شما نیاز به وب سایتی اختصاصی داشته باشید که نمونه آن جایی دیده نشده باشد، از گرافیک و افکت های بسیار ویژه و نارایج در آن استفاده شده باشد و یا صفحات بسیار زیادی در وبسایت نیاز داشته باشید، باید هزینه های زیر 3 میلیون تومان را فراموش کنید.

چون طراحی این وب سایت با توجه به حجم کاری که برای برنامه نویس خواهد داشت، نیاز به حداقل 30 تا 40 روز زمان پیاده سازی دارد و با توجه به این موضوع کسانی که قیمت پایین تر به شما می دهند، مورد اطمینان به نظر نمی رسند.

به همین منوال شما باید اهداف خود برای طراحی یک سایت را در نظر بگیرید و با توجه به آن مودجه مورد نظر را تعیین نمایید.

برای کسب و کار های کوچک تر که نیازشان از وب سایت صرفا حضور در فضای وب و ایجاد یک دفتر مجازی با امکانات رایج و نه چندان پیچیده است، پیشنهاد نمیشود سراغ مجموعه های قوی برای طراحی وب سایت بروند؛ چون این مجموعه ها از نیرو هایی در اجرای پروژه استفاده می کنند که دست مزد بالایی دارند و در نتیجه هزینه اضافی برای خدمات خود پرداخت خواهید کرد.

انتخاب یک شرکت طراحی سایت

مشاهده دقیق نمونه کار های شرکت طراحی سایت

یکی از بهترین و قابل اطمینان ترین روش ها برای شناسایی یک شرکت طراحی سایت ، مشاهده و بررسی دقیق نمونه کار های این شرکت است.

از این طریق می توانید هم طراحی و سبک پیاده سازی وب سایت توسط آن شرکت را ارزیابی کنید و هم با مشاهده رتبه سایت های طراحی شده توسط این شرکت میزان قدرت سئو و بهینه سازی شرکت مشخص می شود.

این موضوع را در نظر داشته باشید کیفیت وب سایت خود شرکت طراحی سایت به عنوان مهم ترین نمونه کار آن شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

از طریق همین وب سایت هم می توانید به قسمت نمونه کار ها مراجعه کرده و سایت های طراحی شده توسط این شرکت را مشاهده کنید.

بررسی رتبه وب سایت خود شرکت طراحی سایت مورد نظر

یک شرکت طراحی سایت خوب با توجه به این که مهم ترین نمونه کار وب سایت خودش محسوب می شود باید با ارائه مقالات و در یافت لینک از نمونه کار های خودش رتبه خوبی داشته باشد؛ بدین منظور ما با بررسی رتبه وب سایت یک شرکت طراحی سایت قدرت آن شرکت را اندازه می گیریم.

چگونه قدرت یک وب سایت را اندازه بگیریم؟

منظور از اعتبار و قدرت یک وب سایت در مرحله اول جایگاه آن در موتور جست و جو با توجه به کلمه کلیدی آن است. کلمه کلیدی هر وب سایت در عنوان آن گنجانده شده است که می توانید با جست و جوی آن عنوان، جایگاه وب سایت آن شرکت در گوگل را بیابید.

گوگل مهم ترین بستر برای طراحان وب است که در واقع می توان گفت هر وب سایت موفقی می بایست با اصول و قواعد گوگل همراه و هم جهت باشد.

و اما راه دیگر برای اندازه گیری اعتبار یک وب سایت، مراجعه به آدرس:

alexa.com/siteinfo/WebsiteAdress

است که با قرار دادن آدرس سایت مورد نظر می توانید رتبه الکسا و میزان بازدید این سایت را بسنجید که البته با توجه به سیستم هایی که بازدید غیر واقعی برای سایت ها می فرستند، شاید زیاد معیار دقیقی نباشد ولی در کنار مفاهیم دیگر می تواند کمک خوبی به شما در انتخاب یک شرکت طراحی سایت کند.

در واقع اگر تمامی قسمت های بالا را در نظر بگیرید می توانید شرکت یا شرکت هایی را انتخاب کنید که از پس کار شما بر می آیند.

علاوه بر موضوعات ذکر شده تا به اینجای کار موضوع دیگر، هزینه و قیمت طراحی سایت است که آن هم می تواند موردی برای انتخاب شرکت محسوب شود.

این موضوع را در نظر بگیرید کهشرکت هایی که از طریق وب سایت خود به بازدهی مالی خوب می رسند، هزینه ای معقول برای سایتشان در نظر گرفته اند و وب سایت های با هزینه کمتر از 1 میلیون تومان با توجه به زمانی که برای طراحی آن نیاز است، نمی تواند نتیجه مطلوبی را به شمایی که تبلیغات اینترنتی برایتان مهم است، به دنبال داشته باشد.

مطالعه مقاله مدیریت هزینه ها در طراحی سایت هم برای شما بسیار مفید خواهد بود.

عوامل موثر در هزینه طراحی سایت

اینکه شرکت طراحی سایت از چه سیستمی ( اختصاصی یا آماده ) برای ارائه خدمات استفاده می کند، پشتیبانی آن به چه صورت است، چه امکاناتی را در وب سایت به مشتری ارائه می دهد، طراحی گرافیک و تولید تصاویر و … در این مجموعه به چه شکل صورت می گیرد، تولید محتوا و ساختار چینی آن بدست شرکت مربوطه انجام می شود یا خیر و … مواردی هستند که می توانند قیمت طراحی سایت برای شما بسیار تحت تاثیر قرار دهند.

پیشنهاد طراحان وب برای شرکت ها و مجموعه های کوچک، خدمات طراحی سایت شرکتی ارزان قیمت است.

 

Save

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − دو =