نکات طراحی سایت شرکتی

نکات طراحی سایت شرکت ها

,

در این مبحث می خواهیم به صورت کلی یک سری از نکات قابل تامل را در خصوص طراحی سایت شرکتی مطرح کنیم. البته این نکات در طراحی کلیه سایت ها نمود دارد اما توجه هر چه بیشتر این نکات در طراحی سایت شرکتی می تواند روند مناسبی را در پیاده سازی یک سایت شرکتی حرفه ای ایجاد کند. در این راه با ما همراه باشید:

رنگ و ظاهر سایت

در طراحی سایت شرکتی ، نوع خدماتی که شرکت ارائه می دهد، رنگ و جلوه ی سایت را خواهد ساخت. در واقع در طراحی چنین سایت هایی ، چیزی که بیشتر از همه نمایانگر نوع خدمات یک برند است، رنگ و جلوه ی ظاهری سایت می باشد. اگر تنها به این نکته توجه نشود، مخاطبان زیادی را از دست خواهید داد.

پس در مرحله ی اول طراحی سایت ، باید از گرافیک مناسبی در راستای ارتقای سطح کیفی سایت و جذب مخاطبان استفاده کرد.

چیدمان سایت

اینکه چه قسمت هایی را در صفحه اصلی قرار دهیم، اینکه چه مطالبی را به کاربران گوشزد کنیم، این که چگونه چیدمان صفحه خود را طراحی کنیم، همه نیازمند تجربه ای است که در طراحی های متوالی و تست گرفتن از سایت های مختلف بدست می آید. مسما اگر شما می خواهید اولین سایت خود را در محیط اینترنت راه اندازی کنید، در مقایسه با یک طراح حرفه ای، بسیار آماتور خواهید بود و اثر شما در مقایسه با اثر کسی که این تجربه را دارد مثل تفاوت پیکان و آخرین مدل بنز مدل S500 است.

این تفاوت زیاد فقط به خاطر تجربه ای است که طراحان این زمینه در خصوص رفتار و عملکرد کاربران اینترنتی دارند. پس اگر می خواهید سایتی داشته باشید که کاربران اینترنتی بعد از ورود به آن طوری هدایت شوند تا از خدمات شما استفاده کنند، باید از تجربه ی کاربری یک طراح بهره ببرید.

پس مرحله ی دوم طراحی سایت شرکتی استفاده از تجربه کاربری یک طراح در ساخت و چینش صفحات وب سایت شماست.

استفاده مناسب از تیترها و تصاویر در طراحی سایت

در بررسی های انجام شده، مشخص شده است که هر چه زمان جلوتر می رود، کاربران اینترنتی تنبل تر می شوند!! یعنی زمان کمتری برای خواندن مطالب طولانی می گذارند. به این نکته باید توجه ویژه ای داشته باشید. این مطلب نه به این منظور است که کلیه مطالب سایتتان را خلاصه وار و تیتر وار ارائه دهید، نه به این منظور است که از تصاویر زیادی در سایت برای نمایش خدمات استفاده کنید.

بهترین راه برای نمایاندن خدمات در یک نگاه استفاده از تصویر مرتبط با آن خدمات است. همچنین استفاده مناسب از یک تیتر مناسب که تمامی منظور را به مخاطب القا کند. اگر شما تصاویری داشته باشید که توسط آن بتوانید کلیه مطلب را ادا کنید می توانید مطمئن باشید که به زودی کاربران بسیار زیادی برای بازدید از سایت شما و استفاده از خدمات سایت با شما همراه خواهند شد.

پس مرحله سوم در طراحی سایت های شرکتی، استفاده از تیترهای مفید، تصاویر مناسب برای هر مطلب از سایت است.

ایجاد دقیق محتوا و مطالب به صورت کامل

بعضی از وب سایت ها علاقه به دو زبانه کردن سایت ها دارند، اگر قصد دوزبانه سازی وب سایت خود را دارید، حتما به درستی و به صورت کامل کار دوزبانه سازی را انجام دهید. در غیر این صورت اصلا این کار را انجام ندهید.

از کپی کردن مطالب دیگر سایت ها بدون قرار دادن لینک منبع بپرهیزید. این کار باعث افت رنک و کیفیت سایت شما خواهد شد. اگر برای قرار دادن مطلب در سایت خود وقت ندارید بهترین راه استفاده از خدمات نویسندگی سایت است.

نکات طراحی سایت شرکتی

بهینه سازی یا سئو

برای بهینه سازی سایت تان در موتورهای جستجو زمان و هزینه صرف کنید. برای یک سایت شرکتی این یکی از مولفه های مهم است.

مطمئن باشید در ابتدا کاربران اینترنتی نمی توانند با اسم برند شما ارتباط برقرار کنند. برای این مسئله باید برنامه ای طراحی کنید تا در قالب یک لوگو و یا یک تیزر همیشه در یاد آنها بمانید. این نکته را گفتم تا اشاره کنم که نام برند در ابتدا گزینه خوبی برای معرفی نیست. بیشتر از همه روی خدماتی که قصد ارائه آن را دارید زوم کنید. زیرا کاربران اینترنتی خدماتی که می خواهند را جستجو می کنند، نه برند و چیز دیگری را! پس در طراحی سایت شرکتی همواره دقت کنید کلمات کلیدی شما خدماتی باشند که آنها را ارائه می دهید.

بهینه سازی ظاهر سایت

سعی کنید ظاهر وب سایت خود را برای دستگاه های موبایل و تبلت بهینه کنید. امروزه بیش از 50 درصد از جستجوهای اینترنتی از طریق این دستگاه ها انجام می شود. یک سایت شرکتی خوب همواره برای این دستگاه ها بهینه شده است. به این نوع طراحی، طراحی واکنش گرا (responsive) می گویند.

کار در شبکه های اجتماعی

حتما در گوگل پلاس و فیسبوک برای شرکت خود صفحاتی ایجاد کنید و لینک مطالب سایت را در آن صفحات قرار دهید و به اشتراک بگذارید. ربات های گوگل پلاس و فیسبوک روند مناسبی را در بالا آمدن سایت شما خواهند داشت. البته کار کردن در کلیه شبکه های اجتماعی پر مخاطب توصیه می شود اما این دو شبکه از همه مهمتر خواهند بود. اگر زمان لازم برای اینکار را ندارید می توانید از خدمات نویسندگی سایت استفاده کنید.

برای مشاوره در خصوص طراحی سایت شرکتی می توانید با شماره تلفن 09199495065 مهندس شوشتری تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید درخواست خود را به ایمیل info@w3developers.ir ارسال کتید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − یک =