سئو چیست

کلمه سئو از مخفف عبارت انگلیسی Search Engine Optimization گرفته شده و به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. در اصل سئو (SEO) باید اس ای او تلفظ شود زیرا مخفف های عبارات معمولا با خواندن حروف آنها شناخته می شوند. اگر در خارج از ایران بخواهید در خصوص سئو صحبت کنید باید آن را اس ای او بنامید چرا که درستش همین است. اما در کشور ما به دلیل راحتی بیشتر این کلمه با تلفظ سئو خوانده می شود.

تعریف سئو

سئو به کلیه کارهایی که منجر به گرفتن رتبه بهتر در نتایج موتورهای جستجو همانند گوگل بشود می گویند. یک عکس خوب می تواند وضعیت جایگاه سایت را بهتر کند. یک تیتر مناسب میزان ورودی کاربران را بیشتر می کند. یک توضیح جذاب می تواند میزان کلیک کاربران را روی لینک سایت شما افزایش دهد. هر کاری که منجر به بهتر دیده شدن شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو شود اس ای او S.E.O نامیده می شود.

سئو چیست و سئوی سایت چرا اهمیت دارد

روشهای انجام SEO

روشهای انجام SEO از نظر سبک اجرا به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

  • سئو کلاه مشکی : روشهایی غلط و گول زننده برای گرفتن جایگاه بهتر در موتورهای جستجو را گویند.
  • سئو کلاه سفید : روشهای درست و مورد تایید موتورهای جستجو برای بدست آوردن جایگاه بهتر را گویند.
  • سئو کلاه خاکستری : روشهایی که از ترکیب روشهای بالا و یک سری استراتژی های متفاوت برای گرفتن رتبه بهتر استفاده شود را گویند.

هر سئوکاری با توجه به رویکردی که دارد از یکی از سه روش بالا برای انجام سئوی سایت شما استفاده می کند.

روشهای SEO از نظر تکنولوژی و الگوریتم های موتورهای جستجو به شرح زیر است:

  • بهینه سازی سایت از نظر کدها (متاتگ، کدهای HTML ، اسکیما، ریچ اسنیپت و …)
  • بهینه سازی سایت از نظر سرعت که در آن مهمترین فاکتور بهنیه سازی تصاویر سایت است.
  • بهینه سازی سایت از نظر ساختار صفحات که منجر به کاربرپسند بودن هر چه بیشتر سایت می شود و منجر می گردد کاربران اینترنتی در سایت بیشتر زمان بگذارند و برای اطلاعات موجود در آن ارزش بیشتری قائل شوند.
  • بهینه سازی سایت از نظر محتوا
  • بهینه سازی سایت از نظر لینک سازی داخلی
  • بهینه سازی خارجی سایت که شامل لینک بیلدینگ، رپرتاژ آگهی، تبلیغات و … می شود.

چرا سئو سایت اهمیت دارد؟

اهمیت سئوی سایت برای این است که یک سایت توسط سئو می تواند مخاطبان زیادی را جذب کرده و کاربران اینترنتی را به مشتری تبدیل کند. اگر توجه داشته باشید کاربران اینترنتی وقتی به خدمات یا محصولاتی نیاز داشته باشند اول از همه آن را در اینترنت جستجو می کنند. شما توسط سئو می توانید در هنگام نیاز آنها جلوی چشمشان باشید و اینگونه افزایش فروش و مشتری را برای خود به ارمغان بیاورید.

سئوکار کیست و چگونه باید سایت را سئو کنیم؟

سئوکار کیست و چگونه باید سایت را سئو کنیم؟

تعرفه سئوی سایت

هزینه های مربوط به سئوی سایت اغلب از 3 میلیون تومان شروع می شود و گاهی تا 300 میلیون تومان نیز افزایش پیدا می کند. بسته به اینکه سایت مورد نظر در چه فیلد کاری باشد، عبارات کلیدی سایت چقدر پرترافیک باشند و رقبای سایت چقدر قوی باشند قیمت سئوی سایت بالا پایین خواهد شد.

طبیعتا هرچقدر ترافیک بالاتر و رقبا سرسخت تر باشند تعرفه سئوی سایت سایت افزایش پیدا می کند. شما می توانید برای استعلام دقیق قیمت بهینه سازی سایت با ما تماس بگیرد و یا به صفحه ی خدمات سئو مراجعه فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =