چگونه یک سایت طراحی کنیم؟

چگونه یک سایت طراحی کنیم؟

,

چگونه یک سایت طراحی کنیم؟ در این مقاله سعی داریم پاسخ این سوال را خدمت شما کاربران گرامی شرح دهیم. امیدواریم از این مقاله نیز لذت ببرید.

در طراحی سایت اینترنتی یک سری ملزومات وجود دارد که با اشراف به آن ها میتوان مراحل بعدی مرتبط به آن را پیش برد.

چگونه یک سایت طراحی کنیم؟

مراحلی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم شامل بخش هایی میشود که همه به هم وصل و مرتبط میباشند. عدم رعایت هر یک از آن ها به منزله ی نقص یک قسمت از وبسایت خواهد بود.برای طراحی وبسایت باید چند قدم مهم بردارید.

چگونه یک سایت طراحی کنیم؟

قدم نخست

برای طراحی یک وبسایت در مرحله ی اول نیاز به یک طرح اولیه در ذهن خود دارید . پرسش ها همیشه در این موارد به شما کمک خواهند کرد.

از خودتان بپرسید که از وبسایتتان چه میخواهید ؟ در چه زمینه ای دوست دارید فعالیت داشته باشید ؟ و ایا میتوانید در ذهن خود طرح اولیه ی وبسایتتان را ترسیم کنید ؟

با پاسخ به تمامی پرسش هایی که اشاره شد شما میتوانید وارد مرحله ی بعدی شوید.

قدم دوم

حال زمانیست که باید دست به کار شوید و چیزی را که در ذهن دارید را رفته رفته پیاده کنید.

قبل از هر چیزی باید بدانید که وبسایتتان یک دامنه نیاز دارد .

دامنه :

دامنه یا به اصطلاح (دامین_Domain) ، در لغت به معنای گستره و در اصطلاح تخصصی به نامی گفته میشود که هر وبسایت برای تمایز و قابل دسترس بودن نسبت به مابقی وبسایت ها به خود میگیرد.

برای انتخاب دامنه میبایست هوشمندانه پیش روید چرا که در آینده ی نه چندان دور انعطاف پذیری این موضوع به حد پایینی میرسد. به این خاطر است که این موضوع بسیار حائز اهمیت میباشد. مسلم است که هرچقدر دامنه ای که انتخاب میکنید مرتبط به حوزه ی فعالیت شما بوده و روان تر باشد ، دسترسی کاربران به وبسایت شما آسان تر خواهد بود.

قدم سوم

در این مرحله شما نیاز دارید که یک هاست خریداری نمایید.

هاست :

(هاست _host) در لغت به معنای میزبانی و دراصطلاح اینترنتی به فضایی مجازی اطلاق میشود که برای یک سایت از طریق یک سرور تدارک دیده شده است.

در خرید هاست نیز باید دقت نمود و بسته به نوع وبسایتی که دارید آن را هوشمدانه انتخاب نمایید. منظور از نوع سایت برفرض مثال استاتیک یا داینامیک بودن سایت است.

شما باید نسبت به هاستی که بیشتر با وبسایت شما همخوانی دارد اقدام به خرید نمایید.

چنانچه مجموع اقدامات بالا را به طور کلی یک مرحله بنامیم ، در ادامه وارد مرحله

بعدی خواهید شد.

 

قدم چهارم

در این قدم باز هم باید از خودتان بپرسید که قصد طراحی چگونه وبسایتی را دارید؟

میخواهید یک وبسایت استاتیک یا داینامیک طراحی کنید ؟

طراحی سایت استاتیک :

در این روش طراح با استفاده از HTML به طراحی تمامی صفحات میپردازد. در این روش تمامی داده ها و اطلاعات ثابت میباشند و کسی که بر HTML مسلط نباشد نمیتواند تغییری در وبسایت اعمال نماید.

طراحی سایت داینامیک :

این روش از طراحی سایت زیر شاخه هایی دارد که در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد.

  • استفاده از سیستم های (open source) یا کد باز :

سیستم های مدیریت محتوای وردپرس ، جوملا ،PHPnuke و … جزء این دسته بندی محسوب میشوند. اینگونه از سیستم های مدیریت محتوا نسبت به مابقی سیستم ها دارای طراحی ساده تریست و در هر زمانی میتوان در محتوای آن ها تغیراتی اعمال کرد. اینگونه از سیستم ها برای انعطاف پذیریشان در عین سادگی بسیار محبوب تر و رایج تر میباشند.

از جمله ی این سیستم ها میتوان به وردپرس اشاره کرد. یک سیستم مدیریت محتوای باز که کار را برای برنامه نویسان وب بسیار آسان کرده و بسیاری از سایت هایی که طراحی میشوند در بستر آن است.

اگر قصد کردید سایتتان را به وسیله ی وردپرس طراحی نمایید پیشنهاد میکنیم حتما مقاله ی اموزش استفاده از وردپرس را مطالعه نمایید.

سیستم های مدیریت محتوا  امکانات گسترده ای دارند که تقریبا می توان هرگونه سایتی را با آن ها طراحی نمود. در این روش هزینه های طراحی سایت شما بسیار کاهش خواهد یافت.

اما اگر امکانات خاصی مدنظرتان می باشد که سیستم های مدیریت محتوا پاسخگوی آن ها نیست شما میتوانید بصورت اختصاصی وبسایت طراحی نمایید.

در این روش حتما میبایست به یک شرکت طراحی سایت مراجعه نمایید زیرا این کار نیاز به تخصص حرفه ای دارد.

مراحل طراحی وبسایت تخصصی به صورت کلی به شرح زیر است.

  • ایده پردازی ، انتخاب طرح اولیه و جمع بندی نهایی طرح ما بین کارفرما و طراح
  • پیاده سازی قالب به سلیقه و طبق نیاز کارفرما
  • پس از طراحی وبسایت کارفرما نظرات کلی را رجع به آن بازگو میکند و اگر نیاز به ویرایشی بود ، طراح آن را اعمال میکند تا به تایید نهایی کارفرما برسد.
  • در قدم بعدی کارفرما برای مدیریت محتوای وب آموزش ابتدایی خواهد دید.

تیم طراحان وب طراح و مجری پروژه های طراحی سایت ، توسعه دهنده ی وبسایت و پشتیبانی و بهینه سازی، با تیمی حرفه ای آماده ی خدمت رسانی به مشتریان گرامی است.

امید است است مقاله لذت کافی را برده باشید، همراه ما بمانید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + یازده =