نکات مهم طراحی سایت در سال 97

نکات مهم در طراحی سایت در سال 97

امروز در مقاله نکات مهم در طراحی سایت در سال 97 در خدمت شما هستیم تا اصولی را به شما معرفی کنیم تا بر اساس آن هم از نظر کاربران و هم از نظر موتورهای جستجو همچون گوگل سایتی مناسب داشته باشیم. نکات مهمی که می تواند با رعایت آن در طراحی سایت وب سایت شما را به یک سایت محبوب تبدیل کند. این اصول در سئو بر پایه آخرین تغییرات گوگل طبقه بندی شده است. با ما با مقاله نکات مهم در طراحی سایت در سال 97 همراه باشید.

نکات کلیدی در طراحی سایت در سال 97 :

  • انتخاب نام سایت و دامنه
  • طراحی سایت حرفه ای
  • طراحی سایت به صورت واکنش گرا
  • بالا بودن سرعت لود سایت
  • استفاده از متون  و تصاویر یونیک در معرفی خدمات مجموعه

انتخاب نام سایت و دامنه :

انتخاب درست نام برند می تواند شما را به یک نام محبوب میان مخاطبان تبدیل کند. سعی کنید نامی که برای برندتان انتخاب می کنید در شنونده حس اطمینان و قدرت را جلوه کند. مثلا ما مشتری ای داشتیم که نام ایران هوشمند را برای شرکت خود انتخاب کرد. این نام با توجه به داشتن دو اسم ایران و هوشمند که هر دو از نظر شنوندگان کلمات پر استفاده ای هستند و قابل اطمینان نیز می باشند توانست در کوتاهترین زمان اطمینان مخاطبان را بدست آورد.

نام برندها معمولا با نام دامنه ها یکی هستند، اما امروزه علاقه شرکت ها به انتخاب پسوند دات کام و اینکه این پسوند دامنه شلوغترین پسوند حال حاضر دنیاست، سخت هست که نامی که در این پسوند انتخاب می کنید را آزاد ببینید! یعنی دامنه آزاد باشد تا شما بتوانید دامنه را ثبت کنید. بهمین منظور اکثر برندهای نوپا با انتخاب خدمات اصلی خود و چسباندن نام آن به نام برندشان سعی در ثبت دامنه دارند. مثلا برند سه نان cenanbakery  را انتخاب کرده است.

انتخاب نام درست دامنه می تواند در آینده روی سئو سایت شما تاثیر بگذارد.

طراحی سایت حرفه ای :

طراحی سایت باید به گونه ای باشد تا بر اساس آن مخاطب یا همان مراجعه کننده سریع به چیزی که می خواهد دست پیدا کند، اگر مخاطب به بخش مقالات مراجعه کرده باید در این بخش باکسهایی برای ترویج او به رفتن به بخش محصولات یا خدمات باشد تا شما بتوانید از طریق نوشته مقاله در خصوص کارتان، مخاطبین خود را جذب کرده و با باکسهایی که طراحی کردید بتوانید آنها را ترقیب به خرید از محصولات یا خدماتتان کنید.

طراحی حرفه ای سایت منظور استفاده درست از کدنویسی و ظاهر سایت به منظور ایجاد یک سایت کاربرپسند است. یک سایت کاربرپسند وبسایتی است که نرخ تبدیل بازدیدکننده آن به مشتری بالا باشد. یعنی قابلیت تبدیل مخاطب به مشتری را داشته باشد.

در طراحی سایت حرفه ای می بایست با استفاده از اصول روانشناسی رنگ و همچنین استفاده از تصاویر و انتخاب درست عناوین و جایگاه فراخوانی هر یک از آنها توانست نرخ تبدیل مخاطب به مشتری را بالا برد.

طراحی سایت به صورت واکنش گرا

امروزه به دیل گسترش دستگاه هایی که از طریق آن کاربران جستجوی اینترنتی انجام می دهند، طراحی سایت نیز دچار تغییرات عمده ای شده است. یکی از محبوبترین سایتها از نظر گوگل، سایتهایی هستند که واکنش گرا یا ریسپانسیو طراحی شده باشند. یعنی چه؟ یعنی سایتها با توجه به اندازه دستگاه نمایش دهنده ی آنها تغییر شکل دهند تا کاربران مجبور نباشند برای دیدن  جزییات صفحات زوم کنند یا اسکرول افقی داشته باشند.

طراحی واکنش گرا به شما کمک می کند در تمامی دستگاه ها اعم از موبایل و تبلت به خوبی دیده شوید و این امر هم به نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری کمک می کند و هم روی محبوبیت شما در بین مخاطبین و موتورهای جستجو تاثیر گذار خواهد بود.

بالا بودن سرعت لود سایت

امسال گوگل به صورت نامحسوس اعلام کرد که یکی از مهمترین اولویت های این موتورجستجو برای نمایش بهتر سایتها ، وبسایتهایی است که از سرعت خوبی برخوردار باشند. با توجه به این سناریو و همچنین الگوریتم هایی مثل رنک برین در می یابیم که سرعت سایت هر چه بالاتر باشد امکان نمایش بیشتر شما در گوگل بیشتر خواهد بود و این برابر است با بازدیدکننده بیشتر که برابر است با مشتری بیشتر.

برای اینکه سرعت لود سایت خود را بالا ببرید باید فاکتورهایی را در هنگام طراحی سایت رعایت کنید. برخی از این فاکتورها نیز پس از طراحی سایت قابل بررسی هستند. با رعایت فاکتورهای سرعت در طراحی سایت می توانید یک سایت موفق داشته باشید. یکی از بهترین ابزارها برای چک کردن سرعت لود سایت ، وبسایت GTmetrix است. شما با رفتن به این وبسایت و زدن آدرس سایتتان در آن متوجه مشکلات سایتتان در ضمینه سرعت لود می شوید.

استفاده از متون  و تصاویر یونیک در معرفی خدمات مجموعه

نکته آخر هم در طراحی سایت استفاده از متون و تصاویر منحصر به فرد در سایت است. این یعنی چی؟ یعنی شما هیچ وقت مطلبی را از وبسایتی کپی نکنید، چه متن و چه عکس، سعی کنید متن ها و تصاویر متعلق به خود شما باشد. در این صورت شما سایتی محبوب خواهید داشت. برای آشنایی بیشتر با این ضمینه می توانید مقالات سئو ما را مطالعه فرمایید.

امیدوارم خواندن این مقاله ( نکات مهم در طراحی سایت در سال 97 ) بتواند شما را به سمت داشتن یک وب سایت حرفه ای و طراحی سایت حرفه ای هدایت کند. اینکه شما یک سایت خوب و حرفه ای داشته باشید تفاوتتان را با دیگر همکارانتان نشان می دهید و این تفاوت باعث خواهد شما مخاطبین شما را به عنوان سرویس دهنده خود استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 10 =