طراحی سایت اختصاصی یا قالب آماده

طراحی سایت اختصاصی یا قالب آماده

 

در این مقاله سعی بر  این است که اطلاعتی در زمینه طراحی سایت اختصاصی یا قالب آماده را در اختیارتان بگذاریم .

طراحی قالب وب سایت ها امروزه به دو طریق صورت می گیرد ، یکی استفاده از قالب های آماده و سایت سازها می باشد که مشهورترین سایت سازها وردپرس و جوملا می باشد .
دیگری طراحی وب سایت به صورت اختصاصی و برنامه نویسی از ابتدا می باشد . از فریم ورک های معروف برای طراحی سایت اختصاصی فالکون و لاراول می باشند .

طراحی سایت به صورت اختصاصی

در این روش rfp (Request for Proposal ) یا درخواست طرح پیشنهادی مورد نظر مدیر به طراح ارائه می گردد . طراح با توجه درخواست کارفرما شروع به طراحی سایت می کند .
این روش برای افرادی که برند بودن و قالب های زیبا و بدون ایراد برایشان اولویت بالایی دارد مناسب است . برای مثال سایت دیوار ، دیجی کالا و تمام سایت هایی که از شهرت بالایی برخوردارند از این روش استفاده می کنند و طراحان و برنامه نویسان اختصاصی خود را دارند .

در این روش پنل طراحی شده برای مدیران ، به جهت به روز رسانی اطلاعات و محتوای سایت مثل تصاویر و ویدئو ، به صورت ساده ای است . معمولاً با توجه به نیازهای سایت طراحی پنل صورت می گیرد و مدیران بدون نیاز به دانش خاصی توانایی اداره پنل سایت را دارند و منوهای طراحی شده برای تغییر محتوا به گونه ای طراحی شده که دقیقا نام همان مکان مورد نظر در سایت می باشد.

نکته دیگر در طراحی سایت اختصاصی ، حجم کدهای کم است چراکه کدهای آماده و از پیش نوشته شده برای طراحی وب سایت کمتر است و با توجه به درخواست و نیازهای مدیر ، طراح وظیفه دارد سایت را طراحی کند .در صورتی که سایت سازها دارای کدهای از پیش تعریف شده زیادی هستند .

سایت سازها و قالب های آماده

این روش نیز در ابتدا مانند روش قبلی انتخاب قالب مورد نظر بر عهده کافرما می باشد . به گونه ای که مدیر قالب مورد نظر را در آرشیو جوملا یا وردپرس انتخاب می کند سپس طراح با توجه به نیازهای کارفرما آن قالب را در سایت ساز جوملا یا ورد پرس پیاده سازی ، سپس آن را شخصی سازی می کند .

بر خلاف روش قبلی در این روش نمی توان پنل مدیریت را تغییر آنچنانی داد . چراکه از قبل هسته این قالب ها و سایت سازها کد نویسی شده است به گونه ای که برای درک آن به دانش بالایی نیاز هست .

البته چنانچه کاربری بتواند هسته ورد پرس یا جوملا را ویرایش کند در واقع از دانشی برخوردار است که توانایی طراحی سایت اختصاصی را برای مدیر خود دارد و دیگر به سایت سازها نیازی ندارند .

از دیگر نکات این روش ، با توجه به آماده بودن قالب ها و افزونه های مورد استفاده در آن می توان آن را جز طراحی سایت ارزان در نظر گرفت اما این نوع سایت ها قابلیت ارتقا ندارند .

تشخیص قالب های سایت ساز و اختصاصی

با استفاده از افزونه Wappalyzer برای مروگر گوگل کروم می توان قالب های سایت ساز و اختصاصی را تشخیص داد . برای انجام این امر از لینک زیر استفاده کنید

https://chrome.google.com/webstore/detail/wappalyzer/gppongmhjkpfnbhagpmjfkannfbllamg?hl=en

برای مرورگر موزیلا فایرفاکس از لینک زیر استفاده کنید

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/wappalyzer/

بعد از مراجعه به آدرس های ذکر شده افزونه ها را دانلود نمایید و بعد از نصب آن بر روی مرورگر خود ، سایت مورد نظر را باز کنید و بر روی آیکون Wappalyzer کلیک کنید . بعد از انجام مراحل فوق می توان به ماهیت یک سایت پی برد که از طریق سایت سازها طراحی شده یا به صورت اختصاصی و از فریم ورک هایی نظیر لاراول یا فالکون استفاده کرده است .

با توجه به مطالب فوق فرق طراحی سایت اختصاصی یا قالب آماده را برایتان شرح کردیم . همچنین برای بهینه سازی وب سایت خود می توانید از خدمات ما بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =