اهمیت سئو در طراحی سایت

اهمیت سئو در طراحی سایت

در این مقاله سعی داریم اهمیت سئو در طراحی سایت را برای شما عزیزان شرح دهیم و کمی درباره ی مکمل بودن این دو مقوله در موفقیت یک وبسایت صحبت نماییم. با ما همراه بمانید.

از رایج ترین اشتباهاتی که مانع روند موفقیت آمیز یک وبسایت می شود این است که اکثر کسانی که قصد دارند در فضای اینترنت نیز کسب و کار خود را توسعه ببخشند ، بر این باورند که با اتمام طراحی وبسایت ، میتوانند وارد بازار اینترنتی شوند و کسب و کارشان را در این فضا شروع نمایند.

این اشتباه معمولا زمانی رخ خواهد داد که وقتی قصد راه اندازی یک وبسایت را دارید ، در این خصوص مشاوره ی غیر حرفه ای به شما داده شود.معمولا شرکت هایی که به شما پیشنهاد سئو کردن وبسایتتان را نمیدهند ، به فکر منفعت شخصی خود هستند و کسب و کار و موفقیت شما اهمیتی برایشان نخواهد داشت. دلیل دیگر آن میتواند این باشد که این شرکت ها تخصصی در بهینه سازی وبسایت ندارند و در نتیجه نمیتوانند کاری را که خارج از تخصصشان می باشد را برایتان انجام دهند.

یک شرکت طراحی سایت حرفه ای علاوه بر خدمات طراحی وبسایت ، برای رونق کسب و کار شما ، پیشنهاد بهینه سازی یا سئو وبسایتتان را میدهد. این امر افزون بر اهمیت بالایی که دارد کاری زود بازده نمیباشد اما وجود آن در روند موفقیت در بازار اینترنتی امری واجب و اجتناب ناپذیر است.در ادامه کمی جزئی تر به این مبحث پرداخته و کاملا شرح خواهیم داد.

ارتباط طراحی سایت با سئو

چه ارتباطی بین طراحی سایت و سئو است ؟

قدرت وبسایت شما زیر رصد گوگل است !

این موتور جستجو بسیار زیرکانه تمامی وبسایت ها را واکاوی و بررسی میکند و صدها ابزار برای اندازه گیری وبسایت ها دارد.

گوگل هیچگاه جزئیاتی را که بوسیله آن وبسایت ها را آنالیز میکند در اختیار عموم نخواهد گذاشت و در اصطلاح راز های خود را فاش نمیکند. اما کلیاتی که کارشناسان سئو آن را بررسی کرده اند از دو حالت خارج نیست که این دو حالت را بررسی خواهیم کرد.

سئو داخلی

این موضوع شامل وصل بودن صفحات وبسایت بوسیله لینک سازی درونی است. هرچقدر صفحات یک وبسایت الگوریتم خاصی را دنبال کنند و به یکدیگر وصل باشند ، رتبه دهی گوگل به آن وبسایت بالاتر خواهد بود. اصول محتوایی یک وبسایت باید به نحوی رعایت شود که بتوان از صفحه ای به صفحه ی دیگر رفت و این کار را با کمترین کلیک انجام داد .

سئو خارجی

این فرآیند شامل انتخاب کلمات کلیدی مناسب و قابل رقابت میباشد. همچنین مطالبی که بصورت سازمان دهی شده و غیر کپی در یک سایت به کار می رود. عوامل بیشتری نیزدر این خصوص وجود دارند که یکی از مهمترین آن ها بازدید وبسایت است که اطلاعات تکمیلی مرتبط با آن را میتوانید در مقاله ی افزایش بازدید از طریق سئو مطالعه نمایید.

لزوم واگذاری طراحی سایت و سئو به یک شرکت طراحی وبسایت

روند طراحی وبسایت در قالب کار گروهی موفقیت آمیزتر خواهد بود. طبیعی است که کار گروهی مزیت های خاص خود را دارد. افراد مختلف تحت عنوان گروه با تخصص هایی که دارند میتوانند بخشی را که در آن تخصص دارند را به نحو احسنت انجام دهند و یک وبسایت جامع و کاربردی را به سرانجام رسانند.

هنگامی که قصد راه اندازی یک وبسایت قوی با کاربری های مختلف را دارید الزاما باید با یک شرکت طراحی سایت تعامل برقرار نمایید.شرکت های طراحی سایت حرفه ای به شما نشان میدهند که اولا برای یک وبسایت ،سئو الزامیست و در وحله ی بعد خودتان شاهد بازگشت سرمایه خواهید بود. به این معنا که هزینه ای را که صرف بهینه سازی سایت خود کرده اید به شما باز خواهد گشت و در قبال بازگشت سرمایه ای که از طریق سئو بدست خواهید آورد ، هزینه ای را که بابت سئو می پردازید بسیار ناچیز است.

در نتیجه ی تمامی مطالبی که به آن ها اشاره شد اگر قصد حضوری قدرتمند در فضای کسب و کار اینترنتی را دارید بهتر است که کار طراحی سایت را با سئو ، مکمل هم بدانید و هر دو کار را با یکدیگر انجام دهید و سعی کنید هر دو مورد را به یک شرکت طراحی سایت بسپارید.این امر باعث انسجام کار و دوری از درهم ریختگی در روند ساخت و به نتیجه رساندن می شود.

گوگل به کدام یک از طراحی رتبه بهتری میدهد ؟ (اختصاصی _ سیستم های مدیریت محتوای آماده)

این سوال را نمیتوان به قطع پاسخ داد. برخی از سیستم های مدیریت محتوای آماده مانند وردپرس زمینه ی مناسبی برای سئو کردن دارند. به طور کلی سئو اصولی بیشتر به نوع پیاده سازی وب سایت شما وابسته است تا به نوع پلتفرمی که از آن استفاده می کنید. شایان ذکر است که برخی از پلتفرم ها نیز وجود دارند که باعث می شوند نتوانید روی سئو آن ها مانور دهید. برای مثال سیستم مدیریت محتوا جوملا را نام می بریم که مشکلاتی دارد که برطرف نمودن آن مقرون به صرفه نمی باشد.

در پایان در این مقاله سعی کردیم اهمیت سئو در طراحی سایت را به طور کامل شرح دهیم. همانطور که در این مقاله خواندید مقوله ی طراحی سایت و سئو ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و به اصطلاح مکمل یکدیگرند.

تیم طراحان وب با بهره گیری از دانش روز و تجربه چند ساله در جهت طراحی سایت و سئو در خدمت شما عزیزان است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − یازده =