اصول سئو در طراحی سایت

,

سئو دارای اصولی است که برخی از آن در داخل سایت و برخی دیگر در خارج از سایت باید انجام گیرد. در این مطلب قصد داریم در خصوص اصول سئو در طراحی سایت صحبت کنیم. اصولی که در هنگام طراحی کردن سایت باید رعایت شود تا روی سئو تاثیر مثبت بگذارد. با ما همراه باشید.

اصول سئو که در هنگام طراحی سایت باید رعایت کنیم

  • متا تگ ها
  • تایتل نویسی
  • سرعت لود سایت
  • طراحی بر اساس نیاز مخاطب
  • استفاده از تصاویر جذاب و مرتبط و ویدئوها
اصول سئو که در طراحی سایت باید رعایت کنیم

اصول سئو که در طراحی سایت باید رعایت کنیم

متا تگ ها

استفاده از متا تگ ها برای توضیح یک صفحه بسیار اهمیت دارد. معروف ترین و مهم ترین متاتگ در حال حاضر متا تگ description است. در سایت هایی که طراحی می شود باید بخش متا تگ توضیحات بعد از تگ تایتل قرار داده شود.

بعد از متاتگ توضیحات متا تگ های تعریف صفحه برای موتورهای جستجو از جمله فیسبوک و توییتر اهمیت بالایی دارند. این متا تگ ها که به متا تگ های open graph معروف هستند نحوه نمایش یک لینک شیر شده در شبکه های اجتماعی را مشخص می کنند.

تایتل نویسی

تگ title که عنوان دار هر صفحه در اینترنت است یکی از مهمترین ارکان برای سئو کردن صفحات سایت به شمار می رود. اغلب سایتها این تگ را دارند اما برای بهتر شدن وضعیت تگ تایتل باید تگ های تایتل Open Graph رو هم به سایت اضافه کنید.

در تایتل نویسی باید سعی کنید تایتل شما موضوع صفحه را به بهترین شکل بیان کند. مثلا اگر شما محصولی را می فروشید باید در تایتل جوری بنویسید که کاربران با دیدن آن بفهمند که این صفحه شامل مطالبی برای خرید محصول است. یا اگر قصد دارید راجع به محصولی صحبت کنید و قصد فروش ندارید بهتر است تایتل صفحه طوری انتخاب شود که این منظور را برساند.

یکی از مهمترین اصول سئو در طراحی سایت تایتل نویسی است. شما با یک تایتل خوب می توانید لینک اول گوگل باشید، و با یک تایتل معمولی لینک صدم! پس روی اینکه یک تایتل جدید و کاربرپسند ایجاد کنید بسیار تمرکز کنید.

سرعت لود سایت

سرعت لود سایت روی سئوی سایت شما بسیار تاثیر گذار است. مخصوصا اگر سرعت سایت را در حالت موبایل افزایش دهید. اکثر مشتریان اینترنتی جستجوهایشان توسط موبایل انجام می شود. پس اگر سایت شما در حالت موبایل بهینه باشد روی سئوی سایتتان تاثیر بسیاری می گذارد.

در مرحله اول بهتر است سایتتان ریسپانسیو باشد. اگر می خواهید راجع به طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) بیشتر بدانید کلیک کنید.

یک سایت واکنش گرا و حرفه ای سئوی سایت شما را تضمین می کند

یک سایت واکنش گرا و حرفه ای سئوی سایت شما را تضمین می کند

در مرحله بعد بهتر است از ابزارهایی مثل سایت GtMetrix.Com برای بررسی سرعت سایت خود استفاده کنید.

تصاویر سایتتان را بهینه کنید و حتما از alt و title مناسب استفاده کنید.

از کش کردن و مرج کردن فایل ها برای افزایش سرعت لود سایت استفاده کنید.

سرعت لود سایت خود را افزایش دهید تا بهترین نتیجه را در سئوی سایت خود بگیرید.

طراحی سایت بر اساس نیاز مخاطب

سایتی خوب و پر طرفدار است که بر اساس نیاز مخاطبین طراحی شده باشد. چنین سایت هایی باعث می شوند درصد گشت و گذار کاربر در سایت بالا رود. در نتیجه وقتی گوگل ببیند که کاربران زمان بیشتری در سایت شما می گذرانند پس مطمئن می شود که سایت شما یک سایت مفید و کاربر پسند برای کاربران اینترنتی است.

اگر سایتتان را برای کاربران طراحی کنید در سئو برنده هستید

اگر سایتتان را برای کاربران طراحی کنید در سئو برنده هستید

برای اینکه یک سایت کاربر پسند داشته باشید باید طراحی سایت خود را به صورت حرفه ای انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی سایت حرفه ای کلیک کنید.

پس طراجی سایت بر اساس نیاز کاربران یکی در از اصول اصلی سئو در طراحی سایت محسوب می شود.

تصاویر و ویدئوها

همانطور که در بالا بدان اشاره شد هر چیزی که باعث شود کاربران بیشتر در سایت شما زمان بگذرانند روی سئوی سایتتان تاثیر مثبت خواهد داشت. استفاده از ویدئو و تصاویر مناسب برای هر سایتی باعث می شود تا زمان ماندگاری کاربر اینترنتی در سایت بیشتر شود و این یعنی سئوی بهتر.

استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط، استفاده از اینفوگرافیک ها و  ویدئوهای آموزشی و توضیحی، می تواند یک صفحه را نزد کاربران محبوب کند و این محبوبیت باعث بیشتر دیده شدن شما در اینترنت می شود. وقتی گوگل این موضوع را می بیند شما را به دیگر جستجوکنندگان نشان می دهد و این می شود سئویی که شما دنبالش بودید.

طراحی سایت بر اساس اصول سئو

اگر به دنبال انجام طراحی سایت بر اساس اصول سئو (طراحی سایت سئوفرندلی) هستید می توانید با طراحان وب کرج تماس بگیریدو با کارشناسان ما در این خصوص صحبت کنید. تیم طراحی سایت طراحان وب با بیش از 8 سال تجربه در زمینه ی راه اندازی انواع سایت های شرکت و فروشگاهی در خدمت شما هستند تا بهترین و حرفه ای ترین سایت های ممکن را به شما مشتریان گرامی تحویل دهند.

کلیه طراحی های انجام شده در مجموعه طراحان وب بر اساس اصول سئو انجام شده و کلیه سایتها با درصد سئوی بالا و سرعت لود بسیار مناسب به مشتریان تحویل داده می شوند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + هشت =