طراحی لوگـو و 7 نکتـه مهم که باید رعایت کنیم

طراحی لوگـو و 7 نکتـه مهم

این نوشته اشاره دارد به طراحی لوگو و 7 نکته مهم در هنگام طراحی لوگو به صورت حرفه ای . بناراین چنانچه شما جز افرادی هستی که به طراحی لوگو تجاری علاقه مندید پیشنهاد می کنیم به نکات موجود در این مقاله توجه کنید .

همانطور که می دانید یکی از مسائل که برای مدیران شرکت تجاری حائز اهمیت است طراحی لوگو می باشد . در نتیجه طراحی لوگو هم در طراحی سایت و هم در تجارت از اهمیت بالایی برخوردار است . کاربرد لوگو صرفاً در طراحی سایت نیست بلکه اهداف آن شرکت را نشان می دهد . در ادامه به تشریح طراحی لوگو و 7 نکته مهم می پردازیم .

  • طراحی لوگوی منحصر به فرد و هوشمندانه

نخستین نکته که از یک برند برای بیننده مورد توجه است و در ذهن او نقش می بندد یک لوگوی خاص و منحصر به فرد است . می توانید با رعایت این موضوع نسبت به رقبای تجاری خود یک قدم جلوتر باشید.

  • لوگو بیان گر خوبی از برند برای بیننده باشد

طراحی لوگـو و 7 نکتـه مهم

لوگوی یک شرکت  فقط یک تصویر نیست بلکه ابزاری برای معرفی آن شرکت است . هدف لوگو باید جذب کاربر مورد نظر شما باشد و برای افراد خاصی جذابیت ویژه ای داشته باشد. نکاتی که در هنگام طراحی یک لوگو باید به آن توجه کنید این است که همواره استراتژی های شرکت مربوط به آن لوگو و مخاطبان مورد نظر را در نظر بگیرید . برای مثال طراحی لوگو شرکت اپل .

  • نکته مهم و تأثیر گذار انتخاب رنگ مناسب در طراحی لوگو است

طراحی لوگـو و 7 نکتـه مهم

لوگو شخصیت یک برند است بنابراین تمام المان های به کارگرفته در لوگو باید با شخصیت برند همخوانی داشته باشد . برای نمونه می توان به رنگ های براق و پررنگ توجه کرد این طیف رنگی ممکن است جذاب باشد اما به مرور برای بیننده خسته کننده خواهد شد . اما برای گروه های تجاری مواد غذایی و خوراکی مناسب است . یا برای مثال استفاده از رنگ های مات و ملایم برای گروه تجاری پوشاک می تواند گزینه مناسبی باشد .

از این رو توجه به طیف رنگی مناسب در رنگ بندی یک لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است .

  • لوگو شامل نام تجاری یک شرکت باشد

طراحی لوگـو و 7 نکتـه مهم

لوگو از دو بخش تشکیل شده است، یک آرم نوشتاری و یک سمبل . هدف اصلی یک شرکت تجاری این است که در ابتدا نام تجاری خود را به کاربران مورد نظر بشناساند به گونه ای که پیش از سمبل آن نام تجاری در ذهن کاربر نقش ببندد . برای مثال طراحی لوگو شرکت LG

  • لوگو باید ساده و قابلیت انعطاف داشته باشد

طراحی لوگـو و 7 نکتـه مهم

علاوه بر زیبایی و جذابیت یک لوگو ، ساده بودن آن به گونه ای که برای کاربر قابل درک باشد نیز اهمیت ویژه ای دارد . بر این اصل که در نگاه اول کاربر متوجه فعالیت کمپانی شما شود چراکه مشتریان وقت خود را برای رمزگشایی یک لوگو نمی گذارند . بنابراین به سادگی آن توجه کنید .

  • نسبت به نتیجه صبور باشید

طراحی لوگـو و 7 نکتـه مهم

هنگامی که شما یک لوگو طراحی کردید انتظار نداشته باشید همچون برند های معروف مانند نایک یا آدیداس برای شما موفقیت آمیز باشد . چرا که این نوع نگرش غیر معقول است .

یکی از نیازهای برندسازی زمان است و جهانی شدن یک برند سال ها زمان می برد و همینطور کسب شهرت یک برند به کیفیت محصول هم برمی گردد و مشتریان شما با کیفیت محصولتان شما را می شناسند نه لوگو .

بنابراین حتی اگر جذاب ترین لوگو را داشته باشید اگر محصولاتتان دارای کیفیت بالایی نباشند نتایج مورد نظر خود را بدست نخواهید آورد .

  • استفاده از منابع و ابزارهای آنلاین

علاوه بر متخصصانی که در این زمینه فعالیت می کنند، افرادی که علاقه مند به این حوزه از طراحی هستند  و می خواهند شخصاً لوگوی شرکت خود را طراحی کنند، می توانند از مقالات و اطلاعات به روز شده در اینترنت استفاده کنند .

سایت هایی نظیر 99deign.com وجود دارند که در آن لوگوی های از پیش طراحی شده بسیاری با تنوع بالا را می توان مشاهده کرد به گونه ای که قابلیت شخصی سازی دارند و به صورت رایگان یا پرداخت هزینه ای اندک می باشند .

این گزینه برای افرادی که نمی خواهند هزینه ای را صرف طراحی لوگو کنند مناسب است.

 

این مقاله با عنوان طراحی لوگـو و 7 نکتـه مهم اشاره به نکاتی داشت برای طراحی بهتر یک لوگو . بنابراین لوگوی مورد استفاده در طراحی سایت باید خاص باشد و متفاوت از هر لوگوی دیگر . امیدوارم مؤثر واقع شده باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 10 =